Dan poklicev: policist

V torek, 27. 3. 2018, je na Fakulteti za varnostne vede UM potekal tretji “Dan poklicev”. Na tokratnem srečanju je bil predstavljen poklic policist. Po uvodnem pozdravu častnega predsednika Alumni FVV, zasl. prof. dr. Petra Umka, in vodje Alumni FVV, prof. dr. Matevža Brena, so svoje delo, karierno pot in izkušnje predstavili:

• splošna policistka PP Center, Mirela Čorić,
  • prometni policist PPP Ljubljana, Uroš Renko,
  • policista na področju mejne kontrole in varovanja državne meje, PMP Obrežje, Igor Škul in g. Jože Zorko, ter
  • kriminalistični tehnik SKP PU Ljubljana, Borut Podkrajšek.

Srečanje je potekalo v sproščenem vzdušju. V ospredju je bilo tokrat predvsem zastavljanje vprašanj gostom. Udeležence je namreč še posebej zanimala narava policijskega dela. Goste so spraševali o njihovih odločitvah za poklic policista, o najzanimivejših primerih v karieri in tudi o raznolikosti in nepredvidljivosti njihovega dela.

• Fakulteta za varnostne vede
    Kotnikova 8