Razstava – Lepota lažnega sijaja

Ob slovenskem kulturnem prazniku smo na Fakulteti za varnostne vede UM 7. 2. 2019, odprli razstavo z naslovom »Lepota lažnega sijaja«. Gre za razstavo ponaredkov umetnin, s katero prvič v tujini gostuje Muzej policije iz Policijske akademije Ministrstva za notranje zadeve Republike Hrvaške. Razstava je namenjena ozaveščanju o kriminaliteti, ki poteka na tržišču z umetninami. Pred odprtjem razstave sta imela krajši strokovni uvod prof. dr. Bojan Dobovšek s Fakultete za varnostne vede UM in ga. Helena Biočić, vodja Muzeja policije. Udeležence so pozdravili dr. Andrej Sotlar, dekan FVV UM, Dubravko Novak, načelnik Policijske akademije iz Zagreba, mag. Boris Grigić, veleposlanik Republike Hrvaške v Sloveniji, in Jože Senica, namestnik generalne direktorice slovenske policije. Razstava bo na ogled do 5. 3. 2019.

• Fakulteta za varnostne vede
    Kotnikova 8