Dejavnost predavateljev – maj 2019

Izr. prof. dr. Benjamin Flander se je udeležil posvetovalne delavnice o krepitvi pravic osumljencev in obdolžencev v kazenskem postopku, ki je v organizaciji Mirovnega inštituta in Varuha človekovih pravic RS 28. maja 2019 potekala v Narodnem muzeju Slovenije. Dr. Flander je na posvetovalni delavnici predstavil pregled in oceno stanja, ki v Sloveniji vlada na področju zagotavljanja in uresničevanja pravic osumljencev v kazenskih postopkih.

Prof. dr. Gorazd Meško se je udeležil sestanka izvršnega odbora Evropskega kriminološkega združenja. Sestanek je potekal na Univerzi v Bologni med 23. in 25. majem 2019.

Prof. dr. Matevž Bren in asist. mag. Vanja Ida Erčulj sta se 30. maja 2019 udeležila usposabljanja z naslovom Inovativni pristopi k poučevanju študentov na področju analize podatkov na Fakulteti za informacijske študije v Novem mestu.