Sistematski zdravniški pregled – zamudniki od 10. 6. dalje

Zdravstveni dom za študente Univerze v Ljubljani obvešča vse študente, ki so v študijskem letu zamudili sistematski pregled:

• pregled v 1. letniku 1. stopnje ali
  • pregled v 4./5. letniku (oz. 1. letniku magistrskega študija)

da se prijavijo in pregled opraviljo v dodatnih terminih.

Za sistematični pregled se je možno naročiti preko:

• e-pošte (priporočljivo): valentina.slana@zdstudenti.si. Navesti morate ime, priimek, fakulteto, letnik in stopnjo študija.
  • osebno, pri sestri na preventivi
  • po telefonu 01/200 74 22 med 6.00 in 10.00, ter med 13.00 in 13.30 uro

Ambulanta v študentskem naselju je od 17. 6. dalje zaprta. pregledi se do nadaljnega izvajajo samo na Aškerčevi 4!

Opozorilo!

Vse študente obveščamo, da se na podlagi 23. člena Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (Uradni list RS, št. 72/06-UPB in naslednji) zagotavlja plačilo preventivnega sistematičnega pregleda le do dopolnjenega 26. leta starosti oziroma do konca študijskega leta, v katerem dopolnijo 26 let. Kasneje, kljub temu, da redno študirajo in imajo urejen status študenta oziroma delajo preko študentskega servisa, niso upravičeni do brezplačnega sistematičnega pregleda.