ODPOVEDANO! Preiskovanje prometnih nesreč: kriminalistični in kazenskopravni vidiki ter pametna vozila

Fakulteta za varnostne vede Univerze v Mariboru vas v sredo, 22. 4. 2020, ob 9.00 uri vabi na šestnajsti tradicionalni posvet s področja odkrivanja, preiskovanja in dokazovanja kaznivih dejanj z naslovom “Preiskovanje prometnih nesreč: kriminalistični in kazenskopravni vidiki ter pametna vozila”.

Prometne nesreče so vsakodnevna stalnica sodobne družbe. V njihovo obravnavo je vključeno veliko število različnih institucij, organizacij in drugih subjektov. Na letošnjem posvetu bodo govorci predstavili preiskovanje prometnih nesreč, spregovorili o posledicah prometnih nesreč ter o pametnih vozilih.

Cilj posveta je pokazati kompleksnost preiskovanja prometnih nesreč, posledice prometnih nesreč ter predstaviti trende na področju razvoja sistemov v vozilih.

Posvet je namenjen vsem, ki vas obravnavana tematika zanima, še posebej pa policistom, kriminalistom, tožilcem, sodnikom, izvedencem, razvijalcem sistemov za avtomobile ter vsem, ki se tako ali drugače ukvarjate s prometno varnostjo.

Več o posvetu