prof. dr.

2N-10
Ponedeljek 9.30-10.30 | Najava po e-pošti

Izobrazba

• 2013 – CPR – Certificirani poslovodni računovodja, Inštitut za računovodstvo in Visoka šola za računovodstvo, Ljubljana (2013)
  • 1987 – Pravnik – Višja pravna šola Univerze v Mariboru (1987)
  • 1990 – Univerzitetni diplomirani pravnik – Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani (1990)
  • 1995 – Magister znanosti javne uprave – Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani (1995)
  • 2001 – Doktor pravnih znanosti – Pravna fakulteta Univerze v Ljubljani (2001)

Predmeti

• Upravno pravo in javna uprava
  • Pravna ureditev javne uprave
  • Korporativno upravljanje in forenzični finančni nadzor
  • Pravo o prekrških
  • Upravne in notranje zadeve ter pravo azila
  • Prekrškovno pravo
  • Ustavno in upravno pravo ter sistem EU: izbrane teme

Projekti

• Pravno ekonomski vidiki korporacijskega upravljanja v javnem in zasebnem sektorju kot orodja za premagovanje gospodrske in razvojne krize
  • Ekološka kriminaliteta – kriminološki, viktimološki, kriminalnopreventivni, psihološki in pravni vidiki
  • Pravni vidiki ter informacijskotehnološka podpora procesov demokratizacije upravljanja oseb javnega in zasebnega prava in industr.odn.
  • Modeli učinkovitega managementa visokošolskih zavodov
  • Nacionalno ogrodje visokošolskih kvalifikacij
  • Razvoj modela za izbor kandidatov za tajno sodelovanje
  • Ekonomska analiza pravne ureditve Slovenije kot članice EU
  • Vpliv prava evropske unije na slovenski davčno-pravni sistem
  • Razvoj ustavnega prava in evropsko združevanje
  • Vodenje in obvladovanje družb in učinkovitost slovenskega gospodarstva (ekonomska in pravna analiza)
  • Vednarodna analiza in ocena odnosa rs do možnih scenarijev razvoja evropske integracije
  • Financiranje in delovanje občin in pokrajih ter vzpostavitev modela finančne izravnave med občinami oziroma med občinami in pokrajino
  • Prilagoditev Državnega zbora evropskim integracijskim procesom (pravni vidiki)
  • Analiza in priprava osnov za mednarodno pogodbo o pristopu RS k EU
  • Mirno reševanje mejne problematike z Republiko Hrvaško
  • Zakonske podlage za statusno ureditev oseb javnega prava
  • Statusnopravni problemi pravnih oseb na področju javnega prava

Raziskovalni programi

• Management izobraževanja in zaposlovanja v družbi znanja
  • Primerjalno pravo
  • Varnost v lokalnih skupnostih

Raziskovalni interesi

• upravno pravo (materialno in formalno),
  • javna uprava (pravni vidiki organizacije in delovanja javne uprave ter javnega sektorja),
  • uradniški sistem, funkcionarsko pravo in sistem plač v javnem sektorju,
  • prekrškovno pravo (materialno in formalno, predvsem hitri postopek),
  • upravne notranje zadeve (registri, matične evidence, dokumenti, orožje, državljanstvo, društva),
  • korporativno upravljanje in forenzične preiskave v računovodstvu in financah (s poudarkom na javnih subjektih).