Knjižnica UM FVV preko Univerzitetne knjižnice Maribor zagotavlja dostop do velikega števila elektronskih informacijskih virov. Vsi uporabniki lahko do njih dostopajo v knjižnici oziroma z registriranih računalnikov na fakulteti, omogočen pa je tudi oddaljeni dostop do elektronskih virov za študente in zaposlene na UM.

E-vire je po licenčnih pogodbah dovoljeno uporabljati le za osebne oziroma študijske in znanstvenoraziskovalne namene.

Zaradi velikega števila e-virov priporočamo uporabo univerzitetnega iskalnika UM:NIK, ki omogoča hkratno iskanje po vseh e-virih UM.

UM:NIK

Oddaljen dostop do e-virov

Storitev oddaljenega dostopa do elektronskih virov UM je omogočena le študentom UM z urejenim statusom in zaposlenim na UM, ki so vpisani v eno od fakultetnih knjižnic oziroma UKM.

Za oddaljeni dostop se prijavite z uporabniškim imenom in geslom. Uporabniško ime vpišete po vzorcu:

ukm.nnnnnnn@libroam.si,

pri čemer je nnnnnnn članska številka knjižnice/ ID študenta/številka študentske izkaznice (npr. ukm.0123456@libroam.si).

Kot geslo vnesete izbrano geslo za uporabo storitev COBISS+ Moja knjižnica (za rezervacijo knjižničnega gradiva in podaljševanje roka izposoje). Pri vnosu gesla pazite na velike in male črke.