Informativa 2024 - obiščite stojnico Fakultete za varnostne vede na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani
Te zanima katere študijske programe izvajamo na Fakulteti za varnostne vede UM v Ljubljani? Kakšni so vpisni pogoji za študij? Kje se lahko varstvoslovci zaposlijo? In kje dobiš vse informacije, ki so pomembne za odločanje o študiju?
Potem obišči stojnico Fakultete za varnostne vede UM na 15. Informativi, ki bo potekala 19. in 20. januarja 2024 med 9.00 in 18.00. Vstop je prost.
Vljudno vabljeni!
OBJAVA RAZPISA ZA VPIS V PODIPLOMSKE ŠTUDIJSKE PROGRAME UNIVERZE V MARIBORU ZA ŠTUDIJSKO LETO 2024/2025
Obveščamo vas, da je objavljen Razpis za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru za študijsko leto 2024/2025:
- SLO: https://moja.um.si/bodoci-studentje/Strani/vpis-podiplomski.aspx;
- ANG: https://moja.um.si/en/future-students/Strani/enrolment-postgraduate.aspx
Skladno z razpisom za vpis razpisujemo mesta na magistrskem programu Varstvoslovje (2. stopnja) in na doktorskem programu Varstvoslovje (3. stopnja).
Prijave na študij potekajo elektronsko na spletnem portalu eVŠ. Pred prijavo natančno preberite določbe razpisa za vpis. Bodite pozorni na roke pravočasne oddaje prijave v eVŠ-ju.
Pomembno:
Na razpis za vpis se lahko prijavijo kandidati, ki želijo študirati na podiplomskih študijskih programih Univerze v Mariboru, in sicer ne glede na to, ali so v času oddaje prijave že zaključili predhodni študij ali ne.
Zaključen predhodni študij ni pogoj za prijavo, je pa pogoj za vpis v študijski program. K oddaji prijave vas zato vabimo že sedaj.
NOVO: hibridno izvajanje izrednega MAG študija!
S študijskim letom 2024/2025 na FVV uvajamo pomembno novost: hibridno izvajanje študija za izredne študente MAG programa Varstvoslovje.
Študij boste tako še lažje prilagodili svojim željam in potrebam; vsa predavanja boste lahko spremljali bodisi v živo na fakulteti ali pa na daljavo s pomočjo spletnega orodja MS Teams. Izbira bo vaša!
Prvi prijavni rok za vpis v 1. letnik magistrskega študija bo odprt:
- za državljane_ke RS in državljane_ke držav članic EUter za Slovence_ke brez slovenskega državljanstva do vključno 6. septembra 2024,
- za državljane_ke držav nečlanic EU do vključno 31. maja 2024.
Prvi prijavni rok za vpis v 1. letnik doktorskega študija bo odprt:
- za državljane_ke RS in državljane_ke držav članic EUdo vključno 6. septembra 2024,
- za Slovence_ke brez slovenskega državljanstva in državljane_ke držav nečlanic EUdo vključno 31. maja 2024.
Elektronske priloge k prijavi:
- skenirano potrdilo o diplomiranju oziroma diplomska listina ter potrdilo, iz katerega je razvidna povprečna ocena izpitov in posebej ocena zaključnega dela – za diplomante FVV bomo po zaključnem prijavnem roku vse podatke o predhodni izobrazbi pridobili na fakulteti, morate pa upoštevati roke za prijavo teme zaključnega dela in oddajo zaključnega dela: https://www.fvv.um.si/vstopna-stran/studij/zaklkjucna-dela/
- za vpis na doktorski študij, kandidati poleg zgoraj navedene dokumentacije, na eVŠ portal naložijo še pisno zasnovo teme doktorske disertacije skladno z določili Pravilnika o doktorskem študiju na UM. Predloga pisne zasnove je dostopna tukaj https://www.fvv.um.si/wp-content/uploads/2023/03/Okvirni-program-doktorskega-studija-FVV-UM.docx
Za vse dodatne informacije glede magistrskega študija smo vam na voljo na mag.fvv@um.si ali za doktorski študij na dr.fvv@um.si .
Vabljeni k prijavi!
Informativni dnevi 2024
Te zanima, katere študijske programe izvajamo na Fakulteti za varnostne vede? Kakšni so vpisni pogoji za študij? Kje se lahko varstvoslovci zaposlijo ali nadaljujejo študij? Kam greš lahko na izmenjavo v času študija? Katere obštudijske dejavnosti ti ponujamo?
Odgovore na vsa vprašanja dobiš na Informativnih dnevih!
Udeleženci boste spremljali tudi prikaz ogleda kraja kaznivega dejanja, preizkusili se boste lahko v odvzemu prstnih odtisov in videli še marsikaj zanimivega.
Vabimo vas na informativni dan v petek 16. 2. 2024 ob 10.00 in 15.00 ter v soboto 17. 2. 2024 ob 10.00 na Fakulteti za varnostne vede v Ljubljani, na Kotnikovi ulici 8.
Program
Uvodni del
POZDRAVNI NAGOVOR
red. prof. dr. Igor Bernik
Dekan
PREDSTAVITEV ŠTUDIJSKIH PROGRAMOV
doc. dr. Maja Modic
Prodekanica za izobraževalno dejavnost
PREDSTAVITEV MEDNARODNEGA SODELOVANJA, ŠTUDENTSKIH IZMENJAV
in raziskovalne dejavnosti
izr. prof. dr. Kaja Prislan Mihelič
Prodekanica za raziskovalno in mednarodno dejavnost
INFORMACIJE O POSTOPKU PRIJAVE IN VPISA
Barbara Čuvan
Vodja referata
druženje
»O FAKSU NA KAVI«
POGOVOR S ŠTUDENTI FVV
Nejc Kotnik
Prodekan za študentska vprašanja
praktični prikaz usposabljanja v okviru učnega procesa s prikazom vaje z uporabo kriminalističnega kovčka - izzivanje sledi papilarnih linij
doc. dr. Boštjan Slak s študenti FVV
Katedra za kriminalistiko
Prikaz varnosti različno dolgih in kompleksnih gesel za varovanje uporabniških računov
Katedra za informacijsko varnost
Prenesi Python skripto za generiranje gesel
Skupne predstavitve
DŠIS vabi na dodatno spletno delavnico Grem na študij in pika, ki bo 14. 2. 2024 ob 17. uri. Na delavnico se je treba prijaviti preko spletnega obrazca (odpiranje v novem zavihku).
Skupne predstavitve Univerze v Mariboru
- Predstavitev študija za bodoče študente s posebnimi potrebami - sobota, 12. 2. 2022, ob 12.00
- Predstavitev Univerzitetne knjižnice Maribor - sobota, 12. 2. 2022, ob 12.15
- Predstavitev prijavno-sprejemnega postopka - sobota, 12. 2. 2022, ob 12.45
- Predstavitev Kariernega centra UM - sobota, 12. 2. 2022, ob 13.15
- Predstavitev Študentskih domov UM - sobota, 12. 2. 2022, ob 13.30
Informacije in zanimive povezave:
- Spletna stran Fakultete za varnostne vede
- Informativni dnevi Univerze v Mariboru
- Spletna stran Univerze v Mariboru
- moja.um.si
- Status kandidata s posebnimi potrebami in kandidata s posebnim statusom
- Karierni center UM
- Univerzitetna knjižnica
- Zgodbe uspešnih študentov in diplomantov
- Predstavitev študija na FVV na Radiu Maribor
Zakaj študirati na FVV?
Edina fakulteta
Fakulteta za varnostne vede je edina visokošolska institucija s področja varstvoslovja v Sloveniji.
Velika izbirnost predmetov
Širok in pester nabor predmetov s področja kriminologije, kriminalistike, obveščevalno-varnostnih sistemov, forenzičnih znanosti, informacijske varnosti, ...Ker so naši programi interdisciplinarni
Kar pomeni, da pridobite znanja različnih ved, ki so potrebna za reševanje kompleksnih varnostnih izzivov in konkretnih primerov iz prakse.
Mednarodna mobilnost
Fakulteta za varnostne vede ima podpisane Erasmus+ sporazume z več kot 40 partnerskimi institucijami.
Sodobna študijska oprema
Študenti uporabljajo sodobno študijsko opremo
- forenzični laboratorij
- lasersko strelišče
- uporaba GIS (geografski informacijski sistem)
- uporaba kriminalističnega kovčka
Odlična lokacija
Fakulteta se nahaja v centru Ljubljane, v neposredni bližini glavne avtobusne in železniške postaje.
Zgodbe študentov FVV
Pogosta vprašanja in odgovori
Predvsem, ker:
- omogoča pridobitev znanja za reševanje konkretnih primerov iz prakse;
- ponuja zanimiva področja raziskovanja;
- nudi možnost udeležb na domačih in mednarodnih konferencah ter izmenjavo študentov na partnerskih institucijah v tujini in
- ustvarja vzdušje, ki spodbuja raziskovanje, kritično razmišljanje, odličnost, inovativnost, kreativnost ter osebnostni razvoj študentov in profesorjev.
UNIVERZITETNI PROGRAM (trajanje študija 3 leta): VARSTVOSLOVJE
V primeru omejitve vpisa so kandidati razvrščeni glede na:
- 60 % splošna matura (pomembno – poklicna matura z opravljenim petim predmetom s splošne mature se ne upošteva) in
- 40 % uspeh v 3. in 4. letniku.
VISOKOŠOLSKA STROKOVNA PROGRAMA (trajanje študija 3 leta): VARNOST IN POLICIJSKO DELO, INFORMACIJSKA VARNOST
V primeru omejitve vpisa so kandidati razvrščeni glede na:
- 60 % splošna/poklicna matura in
- 40 % uspeh v 3. in 4. letniku.
Število zahtevanih točk za sprejem v prvem in drugem prijavnem roku: https://www.uni-lj.si/studij/prijavno-sprejemni-postopki/minimumi
Informacijska varnost je varstvo podatkov in informacijskih sistemov pred nezakonitim dostopom, uporabo, razkritjem ali uničenjem. Zasebna podjetja in državne institucije hranijo ogromne količine zaupnih informacij tako o zaposlenih kot tudi o strankah, proizvodih, financah in podobno. Danes je večina teh informacij shranjena na računalnikih. Če pridejo zaupni podatki v napačne roke, lahko ogrozijo celo obstoj podjetja ali varnost države.
Visokošolski študijski program 1. stopnje »Informacijska varnost« je namenjen izobraževanju strokovnjakov s področja informacijske varnosti, ki bodo usposobljeni za proučevanje in za zakonito, strokovno, etično in učinkovito opravljanje nalog s področja zagotavljanja informacijske varnosti. S tem se prispeva k dviganju informacijske varnosti in posledično k demokratični družbi, varstvu človekovih pravic in svoboščin. Temeljni cilj programa je, poleg posredovanja ustreznih znanj, tudi razvijanje sposobnosti diplomantov za samostojno delo, kritičnost ter analitičen, ustvarjalen in inovativen pristop k reševanju problemov s področja informacijske varnosti.
Študij informacijske varnosti je namreč zastavljen tako, da omogoča diplomantom vključevanje v delovne procese in s tem omogoča razvoj posameznikove kariere. Z vključevanjem različnih področij družboslovja in informatike omogoča kakovosten prehod na trg dela, kar dokazuje stalno povezovanje fakultete z delodajalci, pri katerih v veliko primerih obstaja tudi možnost kasnejše zaposlitve. Pri slednji diplomanti nimajo težav, saj strokovnjakov s področja informacijske varnosti že danes primanjkuje, potrebe pa se iz leta v leto povečujejo.
Na Fakulteti za varnostne vede UM smo naklonjeni vrhunskim športnikom in se trudimo, da jim omogočimo kakovosten, dostopen in prilagojen študij. Fakulteta za varnostne vede UM svojim študentom omogoča prilagoditev opravljanja obveznosti, zaradi česar lahko vsak športnik usklajuje študij in športne obveznosti.
Vsako študijsko leto imenujemo tutorja za študente s posebnim statusom, ki študente usmerja pri pridobitvi posebnega statusa, koriščenju pravic in izpolnjevanju obveznosti iz tega naslova. Pomaga jim pri vključevanju v študijsko delo in študentsko življenje ter potrebnih prilagoditvah pri študijskih obveznostih in skrbi za promocijo dosežkov študentov športnikov.
Fakulteta za varnostne vede UM je tudi prejemnica certifikata »Športnikom prijazno izobraževanje«, ki ga podeljuje Olimpijski komite Slovenije – Zveza slovenskih olimpijcev, za spodbudo dejavnosti na področju dvojne kariere športnikov in športnikom prijaznega izobraževanja.
Na Fakulteti za varnostne vede Univerze v Mariboru si prizadevamo za aktivno vključevanje študentov prve, druge in tretje stopnje vseh študijskih programov v znanstvenoraziskovalno in projektno delo, ki ga izvajajo raziskovalci in zaposleni na fakulteti. Študenti imajo možnosti vključevanja v znanstvenoraziskovalno in projektno delo skozi naslednje oblike sodelovanj:
- soavtorstvo člankov ali drugih znanstvenih prispevkov,
- sodelovanje v raziskovalnih projektih,
- sodelovanje v projektih z okoljem (ŠI:UM, ŠI:UM NOO, IŠRI:UM),
- strokovne ekskurzije (obisk potencialnih delovnih okolij ipd.),
- organizacija okroglih miz/konferenc/kongresov/drugih strokovnih dogodkov.
Študenti z vključevanjem v tovrstne aktivnosti razvijajo in pridobivajo raziskovalne, delovne, analitične, organizacijske in projektne kompetence ter veščine timskega dela, ki so ključnega pomena za uspešen prehod v raziskovalno delo in vstop v delovno okolje. Prav tako pa s tem pridobijo možnost vzpostavljanja in širjenja mreže stikov in poznanstev z različnimi deležniki iz okolja, ki delujejo v sistemu zagotavljanja varnosti (gospodarske, javne, državne in druge za družbo pomembne organizacije).
Vključevanje študentov poteka preko javno objavljenih razpisov na spletnih straneh UM FVV (Novice in Oglasna deska) ter družbenih omrežjih, kakor tudi preko neposrednih stikov s kontaktnimi osebami oz. mentorji, ki ponujajo posamezne možnosti vključevanj.
Obiščite našo spletno stran, kjer so na voljo podrobnejše informacije: https://www.fvv.um.si/vstopna-stran/raziskovalna-dejavnost/vkljucevanje-studentov/ .
Informativni dan za podiplomski študij 2021/2022
Vabimo vas na predstavitev podiplomskih študijskih programov Fakultete za varnostne vede UM v sredo, 26. maja 2021.
Informativni dan bo potekal preko MS Teams, in sicer:
- ob 14.00 uri za podiplomski študij 2 stopnje.
Povezava do srečanja - ob 15.00 uri za podiplomski študij 3. stopnje.
Povezava do srečanja
Na predstavitvi boste izvedeli vse podrobnosti glede želenega študijskega programa in vpisa.
Vljudno vabljeni!
Pogoji vpisa in roki za prijavo za vpis v študijsko leto 2021/2022 so na voljo v objavljenem besedilu Razpisa za vpis v podiplomske študijske programe Univerze v Mariboru.
Zloženka "Podiplomski študij na Fakulteti za varnostne vede".
Spletni informativni dnevi za podiplomski študij 2021
Zaradi trenutnih razmer bodo informativni dnevi letos potekali v obliki spletnih dogodkov v okolju Microsoft Teams. Priporočamo, da za udeležbo na informativnih dnevih uporabljate brskalnika Google Chrome ali Microsoft Edge.
Na spodnji časovnici smo vam pripravili povezavi do želenega študijskega programa.
Te zanima katere študijske programe izvajamo na Fakulteti za varnostne vede UM v Ljubljani? Kakšni so vpisni pogoji za študij? Kje se lahko varstvoslovci zaposlijo? In kje dobiš vse informacije, ki so pomembne za odločanje o študiju?
Potem obišči stojnico Fakultete za varnostne vede UM na 14. Informativi, ki bo potekala od 20. do 21. januarja 2023 med 9.00 in 18.00. Vstop je prost.
Vljudno vabljeni!
Vabljeni na informativni dan za podiplomski študij na Fakulteti za varnostne vede!
Potekal bo 18. maja 2023 v predavalnici 8.
Predstavitev magistrskega študija bo potekala ob 14. uri in predstavitev doktorskega študija bo potekala ob 15. uri.
Pomembni datumi
Informativni dnevi
Informativni dnevi podiplomskega študija 2. in 3. stopnje
Ponedeljek, 20. 5. 2024, ob 14.00 za 2. stopnjo študijskega programa Varstvoslovje in ob 15.00 za 3. stopnjo študijskega programa Varstvoslovje, predavalnica 10, Fakulteta za varnostne vede.
Vpisni postopek in prijavni roki
Informativni dnevi podiplomskega študija (več informacij)
Ljubljana, Kotnikova ulica 8
2. stopnja - magistrski program Varstvoslovje: 18. 5. 2023 ob 14.00 v P8
3. stopnja - doktorski program Varstvoslovje: 18. 5. 2023 ob 15.00 v P8
Podiplomski študijski programi
Državljani Republike Slovenije in državljani držav članic EU:
1. prijavni rok: od 1. aprila 2021 do najkasneje 8. septembra 2021. Rok za oddajo dokazil k prijavi 10. september 2021.
2. prijavni rok – rok za zapolnitev prostih mest: V kolikor bodo po zaključenem prijavnem roku fakultetam na študijskih programih ostala nezapolnjena vpisna mesta, jih lahko ta ponudi kandidatom v posebnem roku za zapolnitev še prostih vpisnih mest, ki bo trajal od 22. septembra 2021 do najkasneje 23. septembra 2021 do 12. ure. Rok za oddajo dokazil k prijavi 23. september 2021 do 12. ure.
Slovenci brez slovenskega državljanstva ter tujci – državljani držav nečlanic EU:
1. prijavni rok: od 1. aprila 2021 do najkasneje 31. maja 2021. Rok za oddajo dokazil k prijavi 10. 6. 2021.
2. prijavni rok – rok za zapolnitev prostih mest: v kolikor bodo na posameznih študijskih programih ostala prosta vpisna mesta in jih bodo fakultete razpisale, se lahko kandidati prijavijo z drugo prijavo, in sicer od 5. julija 2021 do najkasneje 8. septembra 2021. Rok za oddajo dokazil k prijavi 10. september 2021. Kandidati, ki nameravajo svojo prijavo oddati v drugem prijavnem roku (rok za zapolnitev prostih mest), morajo upoštevati, da se vpisni postopek morda ne bo končal pravočasno.
Razpisi in brošure
Predstavitvene brošure
- Predstavitvena brošura Fakultete za varnostne vede
- Brošura - 1. stopnja
- Brošura - 2. stopnja Varstvoslovje
- Najpogostejša vprašaja o prijavi, vpisu in študiju